سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری قم گفت: شهرداری قم در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیش از ۲۰ عنوان برنامه اجرا می‌کند.

مسئول کمیته فنی جشنواره «فیلم ۱۷» با بیان اینکه برگزاری این جشنواره به اصرار بنده یک‌سال به تعویق افتاد و اگر کسی مقصر باشد من هستم، گفت: از کیفیت مستندها دفاع می‌کنم و در سطح ملی حرفی برای گفتن دارد، آثار این جشنواره در دیگر جشنواره‌های مطرح کشور نیز بهترین جوایز را دریافت خواهند کرد.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم از اکران رایگان ۶۰ اثر جشنواره «فیلم ۱۷» در قم خبر داد و گفت: فیلم‌های جشنواره برای گروه‌های خاص همانند دانش آموزان، دانشگاهیان و حوزویان به صورت ویژه اکران خواهد شد و در برخی از اکران‌ها مهمانان ویژه حضور خواهند یافت.

دبیر جشنواره فیلم ۱۷ از برگزاری این جشنواره در روزهای ۴ تا ۱۱ مهر ماه در قم خبر داد و گفت: ۶۰ فیلم مستند با موضوع شهدای قم در مجتمع شهید آوینی اکران خواهد شد.

در حاشیه برگزاری آیین بزرگداشت مقام پرچمدار ادبیات آیینی، «محتشم کاشانی»، جمعی از مدیران شهری قم از موسسه خیریه و توانبخشی جامع هاجر کاشان بازدید کردند.

رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: محتشم کاشانی، افتخار تشیع، ایران و کاشان می‌باشد و یکم ماه محرم روز بزرگداشت این شاعر برجسته عاشورایی و نیز روز ادبیات آیینی نامگذاری شده است.

مدیر گروه رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور گفت: به گفته یونسکو 12 بند شعر محتشم کاشانی پرتکرارترین و پراسنادترین متنی است که در جهان وجود دارد.

نمایش مصائب کربلا توسط هنرمندان کاشانی در آیین بزرگداشت مقام پرچمدار ادبیات آیینی، «محتشم کاشانی» اجرا شد.

در حاشیه برگزاری آیین بزرگداشت مقام پرچمدار ادبیات آیینی، «محتشم کاشانی» توسط خوشنویسان کاشانی و قمی کتابت محرم «باز این چه شورش است»، انجام شد.

آیین بزرگداشت مقام پرچمدار ادبیات آیینی، «محتشم کاشانی» توسط سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری‌های قم و کاشان در حسینیه مهدوی محتشم (جنب مقبره این شاعر آیینی) در شهر کاشان برگزار ‌شد.