رئیس کمیته گردشگری کمیسیون فرهنگی اجتماعی کلان‌شهرهای ایران گفت: برگزاری نخستین رویداد فرهنگی گردشگری شیراز در قم الگوی مناسبی برای برگزاری هفته‌های گردشگری در شهرداری‌های کلان‌شهر ایران است.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: شهرداری شیراز آمادگی دارد تا هفته فرهنگی قم در شیراز را در نقاط مختلف این شهر در قالب برپایی نمایشگاه‌ها و سایر بسترهای موجود با حضور گسترده هنرمندان قمی برگزار نماید.

همزمان با دهه کرامت و هفته فرهنگی شیراز در قم، کارگاه خوشنویسی کتاب با هدف نگارش زیارت نامه حضرت معصومه سلام الله و حضرت شاهچراغ علیه الاسلام برپا شد.

مدیر گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم از برپایی نمایشگاه فرهنگی مشترک قم و شیراز در میدان آستانه حرم مطهر خبر داد.

محفل شعر گوهر شاد به مناسبت دهه کرامت با شعر خوانی بانوان شاعره در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه علیه الاسلام برگزار شد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری قم گفت: برگزاری هفته های فرهنگی می تواند به افزایش مبادلات و تعاملات فرهنگی بین شهرها منجر شود و به تقویت و دلگرمی، شناخت مشترک و همگرایی مجموعه ها ونهادهای همسو کمک نماید.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر قم گفت: مجموعه مدیریت شهری و شورای شهر قم در نظر دارد تا تبادل تجربه و تعاملات فرهنگی خود را در آینده در قالب هفته های فرهنگی قم در شهرهای شیراز و مشهد برگزار نماید.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: در مهندسی فرهنگی جامعه شیعی، زیارت نقش بسیار برجسته‌ای دارد و بخش عمده‌ای از فعالیت‌های فرهنگی و دینی ما در حوزه زیارت سامان داده می‌شود.

همزمان با دهه کرامت و برگزاری هفته فرهنگی شیراز در قم، آیین غبارروبی آستان مقدس امام موسی مبرقع(ع) با حضور خادمان آستان حضرت شاه‌چراغ(ع) و جمعی از مدیران شهری قم و شیراز و مسئولان استانی برگزار شد.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز، رویداد فرهنگی گردشگری هفته فرهنگی شیراز در قم را گامی در جهت در معرفی و شناساندن ظرفیت‌های گردشگری مذهبی دو شهر عنوان کرد.