مدیرکل راه‌آهن استان قم با اشاره به سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم گفت: امروز به صورت نمادین با حضور تعدادی از مسئولان شهرداری و خادمان حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) پذیرای زائران بودیم.

به مناسبت روز قم و سالروز ورود کریمه اهل بیت(ع) به این شهر، مراسم بدرقه زائران به حرم مطهر امام رضا(ع) با حضور تعدادی از مسئولان و خادمان حرم مطهر حضرت معصومه(س) در ایستگاه مرکزی راه‌آهن شهر قم انجام شد.

رییس انجمن بسیج عکاسان استان قم گفت: سومین نمایشگاه عکس «نشان ارادت» به مناسبت ایام معصومیه و روز قم با هدف عرض ارادت عکاسان استان قم به ساحت مقدس حضرت معصومه(س) به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم تا 10 آبان سال جاری در نگارگذر خیابان شهدا (صفاییه) دایر است.

آسمان شهر قم، امشب همزمان با سالروز ورود پرخیر و برکت حضرت فاطمه معصومه(س) به این شهر نورافشانی شد.
 

با حضور حجت‌الاسلام سید احمد طباطبایی نژاد سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم و تعدادی از خادمان حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) به صورت نمادین پوستر روز قم و بسته های شکلات بین تعدادی از مغازه داران خیابان امامزاده ابراهیم(ع) توزیع شد.

حجت‌الاسلام سید احمد طباطبایی‌نژاد در حاشیه مراسم زنگ روز قم، بابیان اینکه قم تنها شهری است که روز مختص آن بر اساس تاریخ قمری ثبت‌شده است، ابراز کرد: «در سایه کریمه در جاده شهادت» با توجه به برگزاری دومین کنگره ملی شهدای استان، به‌عنوان شعار امسال روز قم نام‌گذاری شده است.

شهردار قم با اشاره به قدمت 7 هزار ساله شهر قم گفت: بزرگ‌ترین حوزه علمیه جهان شیعه، وجود اندیشمندان و علمای فاضل در این شهر رشد و پیشرفت کرده‌اند، جوانان قمی باید آگاهی‌شان را نسبت به قدمت و تاریخچه شهرشان افزایش دهند تا هویت واقعی خود را پیدا کنند.
 

در مراسمی از پوستر روز قم توسط آیت‌الله سعیدی و شهردار قم رونمایی شد.

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قم، با اشاره به 23 ربیع الاول سالروز ورود کریمه اهل بیت(ع) به شهر قم گفت: این روز، روز بسیار مهمی به برکت ورود حضرت معصومه(س) است و باید همه مسئولان و خدمتگزاران به قم، در گرامیداشت این روز حضور و مشارکت داشته باشند و مراسم با شکوهی برگزار شود.

مراسم نواختن زنگ مدرسه به مناسبت روز قم، با حضور آیت‌الله سید محمد سعیدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قم و سید مرتضی سقاییان نژاد شهردار قم در مدرسه پسرانه حاج اسدالله نمازی خواه نواخته شد.