مدیر گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم نیز با اشاره به تشکیل دبیرخانه مقاومت در قم، گفت: بازخوانی هویت منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی مقاومت و چرخش بین نسلی در قالب گردشگری از اهداف و رویکردهای مهم این دبیرخانه است.

مدیر اداره فرهنگی و اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم نیز با تاکید بر رویکرد مردمی برنامه‌های روز قم، بیان کرد: شورای اسلامی شهر و شهرداری قم نگاه کلانی به‌روز قم در معرفی ظرفیت‌های این شهر دارند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری قم بابیان اینکه «در سایه کریمه در جاده شهادت» به‌عنوان شعار امسال روز قم تعیین‌شده است، گفت: باهدف تعمیق تبادلات فرهنگی و توسعه گردشگری زیارت، دبیرخانه گردشگری مقاومت با حضور فعال شهرهای کرمان، رشت، شیراز، بوشهر در قم تشکیل خواهد شد.

دهمین دوره جشنواره خوشنویسی دانش آموزی نسیم مهر با محوریت کتابت وصیتنامه‌های شهدا با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم در گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) قم برگزار شد.

به مناسبت هفته نیروی انتظامی، به همت ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم از عوامل انتظامی استان تقدیر بعمل آمد.

حجت الاسلام سید احمد طباطبایی نژاد در حاشیه آیین رونمایی از پوستر طرح «چله بهشت» عنوان کرد: این طرح یکی از اقدام‌هایی است که در راستای گسترش مفهوم ایثار و شهادت بین شهروندان و آشنا شدن آنها با کنگره ملی شهدای استان قم انجام می‌شود.

به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم و اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، از پوستر جشنواره ملی «زلال قریحه» با حضور استاد مجادی پدر شعر آیینی ایران اسلامی و جمعی از اساتید و نخبگان و مسئولین شهری و استانی رونمایی شد.

استقرار موکب خدمات فرهنگی تحت عنوان خادمین اربعین همزمان با مراسم راهپیمایی مردم شریف قم در روز اربعین حسینی (ع) در بلوار پیامبر اعظم (ص) به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم برپا شد.

همزمان با اربعین حسینی، برنامه های متنوع فرهنگی با عنوان در مسیر بهشت به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم ویژه زائرین پیاده روی کربلای معلی برگزار می گردد.

سوگواره عکس اربعین با مشارکت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری قم و با رویکرد به تصویر کشیدن جلوه‌های ناب از حضور بانوان و کودکان در مراسم بزرگ زیارت پیاده اربعین حسینی، برگزار می‌شود.